Wymiana opon

Oferujemy Państwu profesjonalne usługi wymiany opon. W serwisie Solokar dbamy o sprawną oraz przystępną cenowo wymianę, przy jednoczesnym zachowaniu standardów jakości i bezpieczeństwa podczas zmiany ogumienia auta. Wszystko po to aby zapewnić bezpieczeństwo i odpowiednią jakości jazdy w każdych warunkach.

Kiedy wymienić opony?

Wymiana ogumienia na zimowe zalecana jest gdy temperatura w dzień spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Jest to próg temperatury, poniżej którego wzrasta możliwość nocnych przymrozków oraz pierwszych opadów śniegu.

Przy niskich temperaturach skuteczność opony letniej na drodze drastycznie spada, guma staje się twarda i źle przystosowana do jazdy, co może powodować niebezpieczeństwo na drodze.

Zimowe opony są wyprodukowane ze specjalnej mieszanki gumy, która dopiero w niskich temperaturach nabiera odpowiednich właściwości pozwalających na zachowanie lepszej przyczepności na drodze.

Geometra Kola
Wymiana Opon

Niewystarczające opony całoroczne

Całoroczne ogumienie zostało stworzone aby sprostać możliwie jak największej amplitudzie temperatur oraz zmiennym warunkom pogodowym w różnych porach roku. Opony całoroczne są rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które pokonują krótkie trasy np. jazda samochodem osobowym po mieście.

Opona całoroczna jednak nigdy nie będzie miała tak dobrze dostosowanych właściwości mieszanki gumy, jak letnia opona używana latem, a zimowa zimą. Dlatego wszystkim którzy poruszają się w trudnych warunkach pogodowych nie tylko w mieście, ale i na drogach szybkiego ruchu. W celu poprawy bezpieczeństwa zaleca się regularną zmianę ogumienia na opony odpowiadające danej porze roku.

Lokalizacja 1

Adres

Auto Serwis Solokar
Mirosław Sołtysiak
ul. Gen. Dąbrowskiego 60
70-100 Szczecin
Zachodniopomorskie
Zegar

Godziny otwarcia

Pn – Pt: 9:00 – 17:00
Soboty: Godziny ustalane indywidualnie
tel. 502 552 264